Tým

Mezigenerační aktivity

Mgr. Soňa Kratochvílová

vedoucí DS, hlavní pedagog

Svět fantazie mě okouzlil už v dětství (pravidelná představení domácího loutkového divadla pro širší rodinu, hlava věčně zabořena v knihách), a jsem moc ráda, že velká část z něj ve mně zůstala. Kromě pracovních zkušeností v oblasti PR a marketingu a také překladatelské činnosti ráda zpívám, tančím, hraji v divadle (soubor AMCETH v divadle Dialog Plzeň), sportuji a cestuji. Zkušenosti s dětmi jsem získala jak při výchově syna, tak při dramatických čteních pro děti, vedení kroužku Rytmických krůčku Yamaha Class Rokycany, či při doučování cizích jazyků. DS s mezigeneračním přesahem je mým splněným snem.

Lucie Havelková

pedagog

Na práci s dětmi mě baví, že nikdy nevím, co od nich čekat a vždy mě něčím překvapí. Ráda jsem dětmi obklopena, protože se s nimi cítím dobře, uvolněně a vesele, a ačkoli zatím nejsem maminkou, mám k nim velmi blízký vztah. Mezi mé záliby patří již od pěti let házená, a ještě donedávna jsem měla vlastní tým 4-5 letých holčiček, které jsem trénovala. Další zkušenosti jsem načerpala např. při au-pair pobytu v Anglii. Když zrovna nemám trénink nebo zápas, ráda chodím na procházky, poslouchám hudbu a také velmi ráda cestuji.

Mgr. Barbora Krausová

předseda spolku Hangar-1, vedoucí projektu

Mám velké štěstí, že moje práce není dřina, ale zábava. Vystudovala jsem pedagogiku a výuku cizích jazyků na Filozofické fakultě ZČU. V současnosti úspěšně vlastním vzdělávací agenturu Eduon. Mám ráda sport, zvířata a přírodu obecně. Aktivně jsem se účastnila canicrossových závodů (běhů se psem v přírodě). Miluji cestování. S manželem jsme kromě klasik procestovali i země jako Indie, Japonsko, Nový Zéland, Čína, Island, Gruzie, Kuba či turistům obtížně dostupný Turkmenistán.
Moje motivace pro založení dětské skupiny byla čistě osobní. Mám ráda děti a těším se na vlastní. Chci, aby „náš prcek” mohl vyrůstat v prostředí, které jej komplexně rozvíjí a kde se cítí dobře. Hledala jsem místo, kde děti nejsou škatulkovány normami státního školství. Mou představou bylo naopak prostředí, které dětem nabízí pestrou paletu podnětů dle jejich zájmů, rozvíjí kreativitu a buduje v nich vztah k přírodě a aktivnímu způsobu života.
I vzhledem k mému vzdělání jsem chtěla vytvořit dětskou skupinu, kde děti budou odmalička obklopeny cizími jazyky. Schopnost domluvit v zahraničí považuji za symbolicky otevřené dveře do světa a vůbec důležitý základ k úspěšnému vstupu do moderního života.
A protože jsem takové ideální místo v Plzni zatím nenašla, vyhrnula jsem si rukávy a vznikl Hangárek. Dětská skupina, který chce dětem vytvořit veškeré podmínky, aby se z nich jednou mohli stát zdraví a sebevědomí „světáci”.
Hangárek je zde samozřejmě i pro Vás. Tak brzo naviděnou u nás, věříme, že se Vám i Vašim dětem bude v Hangárku bude líbit.

Róza Doloróza

dvorní klaunka, samozvaná hlavní pilotka HANGÁRKU

Původ kočovný, kvality nesporné. S dětmi se snáší na podtržku 🙂